Malarstwo portretowe

Już od ponad 15 lat zajmuję się malarstwem portretowym na zamówienie w pracowni, której siedziba zlokalizowana jest w Łodzi. W mojej rodzinie sztuka obecna była od zawsze – stryjeczny dziadek Wincenty Wodzinowski był znanym krakowskim malarzem, a przy tym jednym z uczniów Jana Matejki. Artystyczne tradycje zdecydowanie ukształtowały moje życie oraz karierę. Moją misją jest kontynuowanie wspaniałego zwyczaju, jakim jest wykonywanie rodzinnych portretów olejnych na płótnie. Uważam, że to niezwykle istotny element polskiego dziedzictwa narodowego, które pozostaje dla potomnych.

Malarstwo portretowe dawniej i dzisiaj

Zachowanie wizerunku zawsze było istotną kwestią dla arystokracji i elit intelektualnych. Od setek lat wykonywane są portrety olejne na płótnie, które następnie zdobią ściany pałaców, rodzinnych posiadłości czy muzeów. Dla wielu polskich rodów jest to wciąż żywa tradycja – zgłaszają się do mnie Klienci, którzy z szacunku do przodków rezygnują z fotografii na rzecz klasycznego malarstwa portretowego. Dzięki umiłowaniu sztuki przez naszych pradziadków dziś możemy podziwiać wspaniałe dzieła w ocalałych dworach, galeriach i kolekcjach prywatnych. Być może i dziś powstają portrety olejne, które za kilkadziesiąt lat uznane będą za bezcenne unikaty.

Malowanie portretów rodzinnych farbami olejnymi

Trudno o lepszą pamiątkę rodzinną niż portret na płótnie. Fotografie z czasem bledną, gubią się wśród osobistych szpargałów, a przez niewielki rozmiar nie są zbyt efektowne. Obraz olejny na płótnie to dzieło, które ma duszę – artysta malarz w jego wykonanie wkłada całe swoje serce, poświęca dużo czasu, by idealnie odwzorować postać. Malarstwo portretowe jest sztuką z bogatymi tradycjami, a prace najlepszych malarzy uznawane są za wyjątkowo cenny element rodzinnego majątku. Zastanawiasz się nad niepowtarzalnym, wyjątkowym prezentem ślubnym dla bliskich? Skontaktuj się ze mną – wykonanie portretu na płótnie na zamówienie wymaga ustalenia wielu ważnych szczegółów, ale sam proces zamawiania jest prosty.

Malowanie portretów farbami olejnymi na najlepszych płótnach

W mojej pracowni w Łodzi stawiam na najwyższą jakość. Podczas malowania portretów, wybieram najlepsze, sprawdzone wcześniej przeze mnie farby olejne, markowe pędzle oraz płótna. W zależności od oczekiwań Klientów wykonuję prace w stylu realistycznym lub stylizuję je na stare. Czas pracy nad obrazem ściśle powiązany jest ze stopniem skomplikowania projektu, zazwyczaj realizuję zlecenia w ciągu 4 do 8 tygodni. Masz jakieś pytania dotyczące malarstwa portretowego na zamówienie? Chcesz podarować bliskiej osobie wyjątkowy prezent? Serdecznie zapraszam do kontaktu.

Portret na płótnie – idealny prezent ślubny

W mojej pracowni w Łodzi zajmuję się przede wszystkim malarstwem portretowym, które jest moją specjalnością. Do malowania używam najwyższej jakości, sprawdzonych farb olejnych. Dzięki temu mam pewność, że każda praca będzie najlepszą, jaką do tej pory wykonałam. Portrety na płótnie, które maluję na zamówienie, często później wręczane są na przykład w prezencie ślubnym lub na urodziny dla seniora rodu. Wiem, jak ważne jest pielęgnowanie rodzinnych tradycji w klasyczny sposób. Zapraszam do zapoznania się z moimi pracami z zakresu malarstwa portretowego.

Translate »