Jestem artystką — malarzem.

Ukończyłam Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi z tytułem magistra sztuki.

Od ponad 15 lat specjalizuję się w malarstwie portretowym.

W Łodzi prowadzę pracownię malarską PORTRETY MALARSTWO STUDYJNE, gdzie można zamówić portret lub obejrzeć inne moje prace.

Zawód artysty malarza wykonuję od czasu ukończenia ASP (1997). W ciągu tego okresu rozwijałam doświadczenia w zakresie malarstwa sztalugowego i ściennego oraz pracy jako dekorator i projektant (wnętrza, scenografia).

Współpracowałam głównie z odbiorcami prywatnymi wykonując dla nich portrety olejne, naturalnej wielkości, na płótnie według własnego projektu.

Zdobyte doświadczenie przekazywane jest dalej - raz w tygodniu z prowadzę lekcje malarstwa i rysunku dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Inną moją pasją jest fotografia. Fotografię traktuję zarówno jako sposób poznawania świata, źródło inspiracji oraz wypowiedź artystyczną. W praktyce jest bardzo pomocna dla zrealizowania portretu - często sama wykonuję zdjęcie modela, na podstawie którego maluję następnie obraz.

Malarstwo portretowe, które jest mi tak bliskie jest w pewien sposób kontynuacją tradycji rodzinnej. Mój stryjeczny dziadek Wincenty Wodzinowski był krakowskim artystą malarzem. Zmarł w 1940 roku. Wykształcenie malarskie zdobył w pracowni Gersona oraz był najlepszym uczniem Jana Matejki. Miał liczne osiągnięcia na polu sztuki, w szczególności w malarstwie portretowym i rodzajowym. Jest także twórcą portretów rodzinnych oraz – jako jeden z dziewięciu artystów – współautorem słynnej „Panoramy Racławickiej.

W zakładce WINCENTY WODZINOWSKI więcej informacji.

O STRONIE WWW.WODZINOWSKA.PL

Strona www.wodzinowska.pl wraz ze sklepem /galerią sztuki istnieje od Kwietnia 2019 roku, nie mniej autorka wszystkich prezentowanych prac Irena Wodzinowska malarstwem portretowym zajmuje się od ponad 15 lat.

W zakładce GALERIA przedstawiam dotychczas zrealizowane prace (w tym obrazy sakralne), które są prezentacją umiejętności i możliwości. W większości są to już zrealizowane zamówienia dla osób prywatnych, firm czy parafii. Można też obejrzeć kolekcję obrazów na temat GOLFA, wykonanych na zlecenie Klienta, kolekcję obrazów olejnych i grafik na temat ŁODZI czy rysunki pastelą - PSY.

W zakładce GALERIA / Z MODELEM prezentuję namalowany już obraz zestawiony ze zdjęciem, na podstawie którego portret został wykonany. Niekiedy zadanie było bardzo karkołomne (np. zdjęcie przedwojenne, czarno-białe, zbiorowe, na którym osoba portretowana, proboszcz parafii, ma twarz wielkości 1 cm. A zrealizowany obraz 100x80cm i prezentuje całą postać!) - nie boimy się wyzwań :).

W zakładce GALERIA/MALARSTWO SAKRALNE prezentuję dotychczas zrealizowane prace malarskie o tematyce religijnej, między innymi postacie świętych, także przedstawicieli KK wykonane na zamówienie (papież Jan Paweł II, Franciszek, Benedykt XVI) czy postacie proboszczów. Ofertę wykonania malarstwa sakralnego kieruje szczególnie do parafii, jako wystrój wnętrz i obiekt kultu w kościele, kaplicy, polecane również w nastawach ołtarzowych. W swoim dorobku posiadam spory zbiór zrealizowanych obrazów malarstwa sakralnego.

W zakładce SKLEP znajdziemy ofertę obrazów gotowych do sprzedaży oraz, w razie niedostępności/sprzedaży tego dzieła - ofertę wykonania podobnego na Państwa życzenie.

W zakładce JAK ZAMÓWIĆ OBRAZ podane są wszelkie niezbędne informacje, które mają ułatwić Państwu złożenie zamówienia i przybliżyć proces powstawania ręcznie malowanego portretu oraz co będzie potrzebne, by finalna praca była zgodna z Państwa oczekiwaniami.

W zakładce WYSTAWY znajdą Państwo fotorelację z niektórych moich wystaw a także z uroczystości poświęcenia obrazów (których byłam autorką), jakie odbyły się w parafii.

W zakładce WARSZTATY oferta zostanie przygotowana dopiero po wakacjach.

W zakładce KONTAKT znajdą Państwo dane do kontaktu, dane do przelewu, mapę dojazdu.

Oferta mojej pracowni skierowana jest zarówno do znawców czy kolekcjonerów sztuki jak i - a może przede wszystkim - do osób, które szukają prezentu dla bliskiej osoby, wartościowego dzieła sztuki z przeznaczeniem na ekskluzywny prezent z jakiejś okazji, których przecież w naszym życiu jest niemało (śluby, rocznice, komunie, chrzciny, podziękowania) czy też dzieła sztuki, które po prostu wzbogaci wnętrze naszego domu.

Specjalizuję się w realistycznie wykonanym malarstwie portretowym, techniką olejną na płótnie. Oferta moja zatem dotyczy przede wszystkim wykonania portretów malarskich na zamówienie Klienta, ale także zakupu gotowych dzieł sztuki (SKLEP). W mojej pracowni na zamówienia Klienta wykonam też kopię dowolnego dzieła sztuki, portret stylizowany, reprezentacyjny czy inny obraz o dowolnym temacie.

Przypuszczam, że nawet najbardziej wybredny Klient dopasuje w mojej pracowni malarskiej coś odpowiedniego dla swoich potrzeb i budżetu.

Wśród Klientów mojej pracowni malarstwa portretowego są zarówno kolekcjonerzy, znawcy sztuki, którzy poszukują dzieła konkretnej jakości, jak i osoby, które malarstwem portretowym czy sztuką zainteresowały się niedawno.

Jeśli nie mają Państwo jeszcze doświadczenia w zamawianiu portretu i chcą aby nieco ukierunkować ich na dobre wybory, zapraszam do skontaktowania się ze mną za pośrednictwem e-mail: irena@wodzinowska.pl, lub telefonicznie: 790 283 541. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania z Państwa strony i udzielę profesjonalnego doradztwa. Najważniejsze jest jednak to, by ostateczne decyzje dotyczące zamawianego portretu były zgodne z  Państwa gustem i intuicją, a gotowe dzieło stało się dla Państwa źródłem radości oraz estetycznych doznań przez długie lata.

Zapraszamy na fascynującą przygodę ze sztuką!

Translate »