Jestem artystką — malarzem.

Ukończyłam Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi z tytułem magistra sztuki.

Od ponad 15 lat specjalizuję się w malarstwie portretowym.

W Łodzi prowadzę pracownię malarską PORTRETY MALARSTWO STUDYJNE, gdzie można zamówić portret lub obejrzeć inne moje prace.

Zawód artysty malarza wykonuję od czasu ukończenia ASP (1997). W ciągu tego okresu rozwijałam doświadczenia w zakresie malarstwa sztalugowego i ściennego oraz pracy jako dekorator i projektant (wnętrza, scenografia).

Współpracowałam głównie z odbiorcami prywatnymi wykonując dla nich portrety olejne, naturalnej wielkości, na płótnie według własnego projektu.

Zdobyte doświadczenie przekazywane jest dalej - raz w tygodniu z prowadzę lekcje malarstwa i rysunku dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Inną moją pasją jest fotografia. Fotografię traktuję zarówno jako sposób poznawania świata, źródło inspiracji oraz wypowiedź artystyczną. W praktyce jest bardzo pomocna dla zrealizowania portretu - często sama wykonuję zdjęcie modela, na podstawie którego maluję następnie obraz.

Malarstwo portretowe, które jest mi tak bliskie jest w pewien sposób kontynuacją tradycji rodzinnej. Mój stryjeczny dziadek Wincenty Wodzinowski był krakowskim artystą malarzem. Zmarł w 1940 roku. Wykształcenie malarskie zdobył w pracowni Gersona oraz był najlepszym uczniem Jana Matejki. Miał liczne osiągnięcia na polu sztuki, w szczególności w malarstwie portretowym i rodzajowym. Jest także twórcą portretów rodzinnych oraz – jako jeden z dziewięciu artystów – współautorem słynnej „Panoramy Racławickiej.

W zakładce WINCENTY WODZINOWSKI więcej informacji.

O STRONIE WWW.WODZINOWSKA.PL

Strona www.wodzinowska.pl wraz ze sklepem /galerią sztuki istnieje od Kwietnia 2019 roku, nie mniej autorka wszystkich prezentowanych prac Irena Wodzinowska malarstwem portretowym zajmuje się od ponad 15 lat.

W zakładce GALERIA przedstawiam dotychczas zrealizowane prace (w tym obrazy sakralne), które są prezentacją umiejętności i możliwości. W większości są to już zrealizowane zamówienia dla osób prywatnych, firm czy parafii. Można też obejrzeć kolekcję obrazów na temat GOLFA, wykonanych na zlecenie Klienta, kolekcję obrazów olejnych i grafik na temat ŁODZI czy rysunki pastelą - PSY.

W zakładce GALERIA / Z MODELEM prezentuję namalowany już obraz zestawiony ze zdjęciem, na podstawie którego portret został wykonany. Niekiedy zadanie było bardzo karkołomne (np. zdjęcie przedwojenne, czarno-białe, zbiorowe, na którym osoba portretowana, proboszcz parafii, ma twarz wielkości 1 cm. A zrealizowany obraz 100x80cm i prezentuje całą postać!) - nie boimy się wyzwań :).

W zakładce GALERIA/MALARSTWO SAKRALNE prezentuję dotychczas zrealizowane prace malarskie o tematyce religijnej, miedzy innymi postacie świętych, także przedstawicieli KK wykonane na zamówienie (papież Jan Paweł II, Franciszek, Benedykt XVI) czy postacie proboszczów . Ofertę wykonania malarstwa sakralnego kieruje szczególnie do parafii, jako wystrój wnętrz i obiekt kultu w kościele, kaplicy, polecane również w nastawach ołtarzowych. W swoim dorobku posiadam spory zbiór zrealizowanych obrazów malarstwa sakralnego.

W zakładce SKLEP znajdziemy ofertę obrazów gotowych do sprzedaży oraz, w razie niedostępności/sprzedaży tego dzieła - ofertę wykonania podobnego na Państwa życzenie.

W zakładce JAK ZAMÓWIĆ OBRAZ podane są wszelkie niezbędne informacje, które mają ułatwić Państwu złożenie zamówienia i przybliżyć proces powstawania portretu oraz co będzie potrzebne, by finalna praca była zgodna z Państwa oczekiwaniami.

W zakładce WYSTAWY znajdą Państwo fotorelację z niektórych moich wystaw a także z uroczystości poświęcenia obrazów (których byłam autorką), jakie odbyły się w parafii.

W zakładce WARSZTATY oferta zostanie przygotowana dopiero po wakacjach.

W zakładce KONTAKT znajdą Państwo dane do kontaktu, dane do przelewu, mapę dojazdu.

Oferta mojej pracowni skierowana jest zarówno do znawców czy kolekcjonerów sztuki jak i - a może przede wszystkim - do osób, które szukają prezentu dla bliskiej osoby, wartościowego dzieła sztuki z przeznaczeniem na ekskluzywny prezent z jakiejś okazji, których przecież w naszym życiu jest niemało (śluby, rocznice, komunie, chrzciny, podziękowania) czy też dzieła sztuki, które po prostu wzbogaci wnętrze naszego domu.

Specjalizuję się w realistycznie wykonanym malarstwie portretowym, techniką olejną na płótnie. Oferta moja zatem dotyczy przede wszystkim wykonania portretów malarskich na zamówienie Klienta, ale także zakupu gotowych dzieł sztuki (SKLEP). W mojej pracowni na zamówienia Klienta wykonam też kopię dowolnego dzieła sztuki, portret stylizowany, reprezentacyjny czy inny obraz o dowolnym temacie.

Przypuszczam, że nawet najbardziej wybredny Klient dopasuje w mojej pracowni malarskiej coś odpowiedniego dla swoich potrzeb i budżetu.

Wśród Klientów mojej pracowni malarstwa portretowego są zarówno kolekcjonerzy, znawcy sztuki, którzy poszukują dzieła konkretnej jakości, jak i osoby, które malarstwem portretowym czy sztuką zainteresowały się niedawno.

Jeśli nie mają Państwo jeszcze doświadczenia w zamawianiu portretu i chcą aby nieco ukierunkować ich na dobre wybory, zapraszam do skontaktowania się ze mną za pośrednictwem e-mail: irena@wodzinowska.pl, lub telefonicznie: 790 283 541. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania z Państwa strony i udzielę profesjonalnego doradztwa. Najważniejsze jest jednak to, by ostateczne decyzje dotyczące zamawianego portretu były zgodne z  Państwa gustem i intuicją, a gotowe dzieło stało się dla Państwa źródłem radości oraz estetycznych doznań przez długie lata.

Zapraszamy na fascynującą przygodę ze sztuką!